Пропозиції щодо перспектив розвитку культурно-освітньої роботи клубних закладів.

Сучасна українська культура в усіх своїх сферах потребує більшої змістовності, визначеності а також системності. Витоки будь-яких глобальних процесів повинні починатися з народних глибин для більшої масштабності та результативності. Тому такі заклади як сільські, селищні, міські районні будинки культури та палаци потребують своєї реабілітації.
А для створення подальшої ланки заради взаємодії всіх культурно-освітніх закладів необхідно при обласних центрах народної творчості створювати обласні Будинки культури, так само і Республіканські.
Дуже важливим фактором результативності такого процесу є його висвітлення засобами мас-медіа, в першу чергу, телебаченням - наймогутнішим засобом інформаційного забезпечення культурно-творчих процесів для поширення надбань національної культури та створення ідеологія нової держави, якою є Україна.
Також необхідна нова система заходів культурно-освітньої діяльності, які можуть стати основою перспективних напрямків роботи клубних закладів  всіх рівнів. На протязі 20-ти років незалежності України Валківський районний народний Дім “Іскра” відпрацював таку дієву систему.
Це районні фестивалі, які на Валківщині давно вже  стали традиційними:

  • районний дитячий фольклорний фестиваль „Щедрик”

( 13 січня) метою цього фестивалю є пропаганда та збереження народних звичаїв та  традицій , а головне залучення підростаючого покоління до духовної скарбниці .

  • районний фестиваль дитячої творчості  „Весняні дзвіночки” (квітень)  сприяє покращенню виконавської майстерності в дитячих колективах  та спонукає до творчих пошуків, дає можливість для творчої реалізації 
  • районний дитячий фестиваль виконавців естрадної пісні „Перший крок”, який проводиться 1 червня в Міжнародний День захисту дітей також цьому сприяє.
  • Районний фольклорний фестиваль ”Весела неділя – зелена Неділя” на святу Трійцю збирає всі фольклорні колективи  , пропагує народні пісні , звеличує успадковану  духовність  українського народу.
  • Регіональний фестиваль хорів Ветеранів війни та праці „ Згадаймо ті роки” пропагує великий пласт  культури про Велику Вітчизняну війну , сприяє патріотичному вихованню суспільства.
  • Районний фестиваль виконавців на старовинних народних інструментах „Грай, душа!”  направлений на збереження інструментального жанру та популяризації музичної спадщини народу. Цей фестиваль прив‘язаний до свята Івана Купала ( липень) і проводиться після обрядового дійства .

Тематичні заходи - це форма роботи, перш за все, спрямована  на патріотичне виховання , збереження моралі і обов‘язково несе естетичний  та розважальний характер   для того щоб бути цікавою  глядачу.

  • Святкові заходи до Різдвяних свят.
  • Районний зліт студентів-валківчан „Тетянине товариство” (січень).
  • Зліт знаменитих земляків „На Стрітення” (лютий)
  • Урочистий вечір присвячений воїнам інтернаціоналістам

      ( лютий) 

  • Урочистий вечір присвячений Дню захисника Вітчизни (лютий)
  • Святковий концерт, присвячений Дню 8 Березня.
  • Святкові заходи на Великдень.
  • Святкові заходи до Дня Перемоги.
  • Районне культурно – спортивне свято „Козацькі розваги” до Дня Конституції України ( червень)
  • Районний зліт юнаків призовного віку „Під Покровом Божої Матері” (жовтень)

Районні конкурси -  це заходи, які мають важливе значення для підтримання високого рівня виконавської майстерності  , а головне  залучення нових учасників  до аматорської творчості  , сприяють їх творчій ініціативі  і підвищують зацікавленість всіх жителів району.

  • Районний дитячий Новорічний конкурс „Шоу-Маскарад”
  • Районний конкурс сімейної творчості  та вшанування кращих сімей району „Родослав”  з нагоди Всеукраїнського Дня Матері та Міжнародного Дня сім‘ї  (травень)
  • Районний дитячий конкурс декаративно-прикладного мистецтва “Дивокрай” – один із заходів до Дня захисту дітей.
  • Районний конкур гумористів «Валківщина сміється», який проводиться разом із конкурсом на краще виконання української народної жартівливої пісні і є частиною районного фольклорного фестивалю «Зелена неділя – весела неділя».
  • Районний конкурс  естрадних виконавців  „Пісня моєї молодості”. Це один із заходів до Дня молоді.
  • Районний конкурс авторського твору “Подаруй Україні пісню”, один із заходів, який проводиться під час святкування Дня конституції України
  • Конкурс краси “Чарівна валківчанка” до Дня молоді.
  • Районний конкурс виконавців української  пісні „Мила  Серцю Україна” (Серпень). Це один із святкових заходів присвячених Дню Незалежності України.
  • Районний конкурс виконавців військово – патріотичної пісні „Наша честь і Слава”  -  один із святкових заходів присвячених Дню Визволення Валківщини.

         Театралізовані свята  це заходи, які  також користуються великою популярністю , перш за все , як розважальні заходи і сприяють естетичному розвитку та змістовному відпочинку .

  • Театралізоване Новорічне свято .
  • Театралізоване свято “Святий Миколай подарунки нам дай”
  • Свято до Дня знань „Перше вересня! Ура!”

Громадські та громадсько-політичні акції найяскравіша форма духовно-патріотичного виховання не тільки підростаючого покоління, а також всього суспільства. Це:

    • «Людина десятиріччя» проводиться з нагоди ювілейних дат незалежності України.
    • «Жінка року», яке на Валківщині проводиться кожне десятиріччя на передодні Міжнародного жіночого дня.

В роботі комунального закладу «Валківського районного народного дому «Іскра» велике значення надається проведенню різних заходів професійних свят та відзначення ювілейних дат організацій, підприємств, відомих валків чан, а також спільній роботі з установами гуманітарної сфери.
Найголовніше у культурно-освітній  роботі районного закладу культури є мобілізація спільних зусиль із сільськими, селищними, міськими та районними територіальними громадами через голів рад та депутатський корпус, а також з відділами райдержадміністрації.
Все це створює  оптимальні умови для досягнення вищезгаданих завдань.
Також заслуговує на увагу досвід роботи Валківського РНД «Іскра» щодо творчої співпраці з побратимами Сколівського району Львівської області створені за роки Незалежності України - обмін делегаціями і творчими колективами з нагоди таких подій, як 350 – річчя м. Валки і 600 – річчя міста Сколе, з нагоди 25 – річчя створення самодіяльного народного хору української пісні «Дзвінкоголосі слобожани» та 50 – річчя самодіяльного народного ансамблю пісні і танцю «Бескит» Сколівського РНД та багато іншого, що сприяє об»єднанню країни і побудови спільного, світлого майбутнього.

Директор КЗ “Валківський РНД “Іскра”
Заслужений працівник культури 
Оксана Холодна
                       

    

      Успішна реалізація наших планів і пріоритетів можлива завдяки ефективній співпраці і взаємодії збалансованої команди творчих працівників комунального закладу «Валківський районний народний  дім «Іскра» серед яких:

Холодна Оксана Михайлівна – директор комунального закладу «Валківський районний народний  дім «Іскра». Має звання «Заслужений працівник культури України».

Ірха Василь Іванович – професор, академік, заслужений діяч мистецтв України, керівник самодіяльної народної чоловічої хорової капели ім. О.С. Масельського,

Губський Микола Михайлович -  керівник трьох народних фольклорних колективів «Мельничани», «Мерчаночка», «Родослав». Також має звання «Заслужений працівник культури України».

Тібор Андрій Павлович – керівник двох хорових колективів, які мають звання «Народний»: самодіяльний народний хор української пісні «Дзвінкоголосі слобожани Благодатненської та Олександрівської територіальних громад» та самодіяльний народний жіночий хоровий колектив РНД «Іскра».

Чисельна когорта керівників різножанрових самодіяльних колективів разом із досвідченими фахівцями РНД "Іскра" - художнім керівником РНД "Іскра" Бородіною Іриною Володимирівною та методистами Ханіною Вікторією Вікторівною і Ханіним Костянтином Миколайовичем за постійної підтримки і дієвого сприяння начальника відділу культури і туризму Валківської районної державної адміністрації Шевченко Валентини Петрівни.